Jižní Írán, přelom 19. a 20. stol. - Perský koberec Šíraz

190x130 cm. Ve středovém poli jsou hlavním prvkem 3 kosočtverečné medailony se stupnicovými okraji z nichž do stran vybíhají motivy šípů. Pole je hustě vyplněno stylizovanými květy a zvířaty. Borduru tvoří 3 stejně široké pásy zdobené zalamovanou klikatkou, která propojuje stylizované květy.

Barevná skladba: Základ pole tvoří modro černá. Medailonů terakotově červená. V ornamentech se uplatňuje modro zelená, skořicově hnědá, okrově žlutá, bílá a černá.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Jižní Írán, přelom 19. a 20. stol.
27716. Perský koberec Šíraz
Dražba ukončena:13.02.2019 18:38:54
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 700 Kč