Josef Hvozdenský - Klečící ženský akt

Olej na kartonu, 72x48 cm, nesignováno, nerámováno.

1932, Hvozdná - 2009
Žák AVU (1951-1956; prof. J. Želibský a K. Minář). Zabýva se malbou, ale také tvorbou medailí, plaket i drobných plastik. V malbě se věnoval portrétní tvorbě i krajinomalbě. Vytvořil také řadu portrétních medailí českých básníku i spisovatelů a je autořem řady návrhů na různá vyznamenání. Vystavoval u nás i v zahraničí (Sofia, Berlín, Helsinky,...).

Pozn.: Pochází z umělecké pozůstalosti Josefa Hvozdenského.

3948. Klečící ženský akt
Dražba ukončena:30.03.2016 19:25:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč