Josef Dobeš - Soubor 3 olejomaleb

Oleje na kartonu, 35x25 cm, signovány, nerámovány.

o autorovi: 1898 - 1974
Narodil se v Polance nad Odrou. Soukromě studoval u ostravského malíře Viktora Kutzera a sochaře Augusta Handzela. Byl členem Sdružení výtvarných umělců moravských a od konce třicátých let členem a funkcionářem nového uměleckého spolku Výtvarní umělci – Moravská Ostrava. Podnikl studijní cesty do Francie, Polska a Jugoslávie. Maloval především krajiny ostravského venkova, průmyslové náměty, figurální obrazy i portréty s úsilím po expresionistickém zdůraznění skutečnosti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 26 000 Kč

12129. Soubor 3 olejomaleb
Dražba ukončena:29.06.2017 22:12:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 29.06.2017 22:07:06 2430
500 Kč 03.06.2017 13:54:46 831