Josef Holler - Soubor 2 grafických listů

Litografie, 20x14 cm a 18x15 cm. Signovány vpravo dole V. Holler 46. 1x volný list, 1x pasparta.

o autorovi: 1903 – 1982
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na učitelském ústavu v Českých Budějovicích a po vojenské službě působil jako učitel. Věnoval se sportu a výtvarné tvorbě. Studoval externě u Z. Kratochvíla, po válce pokračoval ve studiích na École des Arts Décoratifs u F. Desnoyera a na École des Beaux Arts u R. Camiho v Paříži, posléze na AVU v Praze u V. Silovského. Pracoval v Africe jako expert UNESCO pro využití audiovizuálních médií, byl profesorem na Výtvarné akademii v Alžíru. Ilustroval knihy pro děti i dospělé. Byl členem JUV a SČVU. Vystavoval doma i v jinde v Evropě a v Africe.

41507. Soubor 2 grafických listů
Dražba ukončena:11.03.2020 19:55:00
Vyvolávací cena:600 Kč
nebylo vydraženo