Josef Jerman

52100. Gobelín s kubistickou kyticí

popis: Gobelín - tapen, 105x65 cm. Značeno J. Jerman.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1911 - 1999
Narodil se v Kladně. Občanským povoláním byl krejčí a vedoucí módného salónu v Kladně. K umělecké tvorbě ho přivedl jeho přítel Karel Souček, se kterým vymysleli pojmenování speciální techniky tapiserie a entlu "tapen". Vytvořil ojedinělý prvek českého výtvarného umění bez pokračovatele díla. Vyráběl šité obrazy, tapeny, tapisérie a gobelíny, z odstřižků látek také originální koberce, polštáře i módní kabelky. V tapeny převáděl obrazy Picassa, Matisse, Tichého, Chagalla, dalšími náměty byly motivy ryb, ptáků či motýlů, čerpal i z řecké mytologie, z lidových motivů, Osvobozeného divadla nebo divadla Semafor. Jeho díla jsou často ve vlastnictví umělců spojených s divadlem Semafor.

dražba ukončena: 22.10.2020 20:27:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 400 Kč