Olej na plátně fixovaný na kartonu, 42x56 cm. Signováno vpravo dole J. Mareš. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1888 – 1938
Malíř. Studoval v Mnichově spolu se svým přítelem Jindřichem Pruchou. Zabýval se krajinomalbou, náměty čerpal v Železných horách, v údolí Chrudimky a v okolí Chrudimi.