Josef Ruszelák - Les

Kombinovaná technika, 66x90 cm. Signováno uprostřed dole J. Ruzselák 89. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1938
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti. Pracoval jako výtvarník Divadla pracujících Gottwaldov – Městského divadla Zlín. Od r. 1992 ve svobodném povolání. Věnuje se malbě, kresbě, ilustraci, volné i užité grafice a fotografii. Ve volné tvorbě ho zprvu zaujaly portréty, dívčí hlavy, akty, později převážila krajinomalba. Výtvarně byl ovlivněn J. Zrzavým a A. Derainem, tématicky venkovem, nočními motivy a cestou, také klauny, klauniádami, divadlem, filmovou groteskou. Ilustroval básnické sbírky pro různá nakladatelství. Je členem UVU a dalších uměleckých uskupení. Jeho práce jsou zastoupeny v MG Brno, GVU Ostrava a v dalších uměleckých sbírkách.

307273. Les
Dražba ukončena:09.01.2021 20:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč limit (31.12.2020 22:04:24) 4285