Olej na malířské lepence, signováno autorsky vpravo dole, datováno 53 (1953), 40 x 30 cm, vzadu autorský přípis díla, rámováno v bohatě ornamentálně zdobeném masivním rámu.
Lyrické pojetí jemnosti malby vystihuje citlivost umělce a jeho vztah k chodskému folkloru, kde postavy dudáků jsou ozdobou každé sbírky chodských motivů. Velké zastoupení chodské malby je v Galerii bratří Špillarů v Domažlicích a částečně v muzeu Chodského hradu v Domažlicích. Díla Jožky Floriana jsou rozeseta v Rakousku, Německu v USA, díky jeho přátelským vztahům se zahraničními umělci. V Čechách se již tento umělec téměř nevyskytuje, etnograficky, folklorně se zaměřením na Chodsko se jedná o příležitost pro doplnění sbírky Chodska. Nabídky chodského folkloru, vzhledem ke zvýšenému zájmu investorů, se budou po roce 2023 objevovat již pouze ojediněle. Následně stoupne automaticky hodnota sbírkových fondů. Investice do uměleckých děl byly vždy a budou zárukou zastavení inflace a garancí bezpečného uložení financí. Proto v dnešní době pozorujeme obrovský nárůst investic do umění. Vzácná galerijní jemná umělecká práce, mezinárodního folklorního rozsahu. Příležitost!!
O autorovi: Josef (Jožka) Florián, byl restaurátor a akademický malíř, především krajinář, působil převážně na Teplicku, ale maloval rovněž slavnosti a žně na Slovácku, podnikal i studijní cesty po jižní Evropě.
o autorovi: 1927