Jožka Kraťochová - Před bouří

Olej na kartonu, 38x40 cm, signováno vlevo dole Kraťochová J., rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1889 – 1978
Malířka. Vystudovala Hospodářskou školu Vesny v Brně a Učitelský ústav v Brně. Umělecky se vzdělávala u kolínského malíře Rudolfa Mazucha. Působila jako učitelka státních průmyslových a odborných škol v Kolíně. Jako malířka se věnovala krajinomalbě, náměty čerpala na rodné Hané, ale také na Kolínsku, Třeboňsku i jižním Slovensku. Vystavovala od r. 1931, nejčastěji v Kolíně, její práce se nalézají v Muzeu města Kolín.

12629. Před bouří
Dražba ukončena:21.09.2017 20:15:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč