Olej na plátně 26 x 21 cm, nesignováno, rámováno v masivním ručně vyřezávaném galerijním rámu z tropického dřeva!
Autor známý zejména v USA, kde úspěšně prodává své práce, na předkládaném díle stylizoval do poměrně malého formátu neuvěřitelné množství děje, přírody, scenérie, což jen potvrzuje jeho erudovanost. „Balijský“ umělecký styl, projevující se v jednoduchosti, je právě tím tahákem pro sběratele „ostrovní malby“.
Výhodou investic do těchto děl je mnohdy i realita absence odborných výtvarných srazů, kdy i špičkoví umělci se jen velmi těžce dostávají do podvědomí západních sběratelů, vzpomeňme např. Dominikánskou republiku, Kubu, Haiti, atd. Realita poučených sběratelů je nyní taková, že z těchto zemí lze nakoupit vysoce kvalitní díla za poměrně nízké ceny, i když v posledních dvou letech nastává pro nedoceněné umělce z těchto zemí zasloužená změna.
Obdobné je to v sochařské tvorbě např. v Zimbabwe, kde je neuvěřitelná sochařská komunita vytvářející z ušlechtilých kamenů neuvěřitelně kvalitní moderní sochy, ale za velmi nízké ceny.
Poučený sběratel a investor proto investuje tehdy, kdy má ještě výhodné ceny, což je případ i tohoto výborného díla obchodovatelného na zahraničních aukcích! Dílo původně součástí výborné umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.