Karel Souček

53044. Kytice ve váze

popis: Olej na plátně, 47x37 cm. Signováno vlevo dole K. Souček 75. Rámováno.

pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1915 - 1982
Narodil se v Kročehlavech. Studoval v Praze UMPRUM a AVU, kde později sám pedagogicky působil a stal se rektorem. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen, plných rušného života. Připomínají se i motivy z cest po evropských hlavních městech. V roce 1958 se představil na výstavě Expo 58 v Bruselu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

dražba ukončena: 26.11.2020 21:29:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 7 500 Kč