Karel Tondl - Pánská společnost

Monotyp, 15x23 cm. Signováno vpravo dole Karel Tondl. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1893-1980
Narodil se v Krásnu nad Bečvou. Studoval pražskou AVU u prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Švabinského. Grafiku vystudoval na Sorbonně v Paříži. Absolvoval studijní cesty do Německa, Polska, Itálie, Španělska, Jugoslávie a USA. Šest let pracoval v Paříži a ve Švýcarsku. Byl zakladatelem SVU Aleš, člen Societé Nationale des Beaux-Arts v Paříži, Print Society v Londýně, UB Slovenské v Bratislavě, SČUG Hollar. Ve své tvorbě se věnoval hlavně grafice, ale také olejomalbě a akvarelu. Získal řadu ocenění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč

32258. Pánská společnost
Dražba ukončena:29.05.2019 18:20:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč