Karel Zápeca - Pohled na Máchovo jezero, pobřeží Starých splavů

Pastel, 29x20 cm. Signováno vpravo dole K. Zápeca. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen. Pasparta mírně poškozena.

o autorovi: 1893 – 1975
Malíř, pedagog. Studoval na Akademii umění v Sankt-Petěrburgu u prof. Solověva. Vyučoval na ruských středních školách v Omsku, Krasnojarsku a Malmyži. Od r. 1924 působil v Luhačovicích. V malbě se věnoval krajině a figurálním motivům s tématikou jižní Moravy a Ruska. Od r. 1934 vystavoval v Luhačovicích ve vlastní galerii. Jeho práce jsou součástí sbírek Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

Karel Zápeca
305480. Pohled na Máchovo jezero, pobřeží Starých splavů
Dražba ukončena:07.07.2020 20:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 26.06.2020 12:49:53 4211