Olej na malířské lepence, 26 x 35 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v honosném zakázkovém vídeňském rámu.
Hra světla a stínu je malířem brilantně zachycena na ovoci, kdy harmonii díla dotváří umně doladěné pozadí v teplých okrových tónech proložených žlutí, což vytváří „teplou“ příjemnou atmosféru slunečního svitu, jejímž výsledkem je velmi pozitivní energie tryskající z tohoto krásného galejního díla. Obraz byl původně součástí zámecké sbírky.
O autorovi: Jan Kreutz - narozen 18.8.1897 ve Vídni -zemřel 1979. Malíř, ilustrátor v Praze. Studie AVU ve Vídni, 1915-1917, v soukromé škole malíře J. Šilhavého 1921 - 1924. Studijní cesty 1924 a 1926 v Itálii. V roce 1928 se vydal s Alanem Forejtem na studijní cestu do Jižní, Střední a Severní Ameriky.
Soubor. výstavy: v Rubešově galerii v Praze 1937 a 1941. Na výstavách měl především figurální obrazy z Tater, Slovenska a Moravského Slovácka. Byl nadšeným národopiscem, proto v jeho meziválečné i pozdější tvorbě převládala figurální malba inspirována všedním životem českých, slovenských a moravských venkovanů.