Ladislav Pejchl

1762. Stromy

popis: Olej na plátně, 70x60 cm, signováno vlevo dole L. Pejchl, rám.

1901, Zlonice - 1973, Pardubice
Student UMPRUM v Praze (1919-1920, prof. Dítě a Mašek), poté žák
AVU (1920-1924, prof. M. Pirner, M. Švabinský a V. Nechleba).
Zároveň se studiuem AVU se učil dějiny umění na FF UK (prof. A. Matějčka, V.V. Štěch a J. Pečírka) a vzdělával se i na ČVUT v Praze, kde studoval profesuru kreslení u prof. O. Blažíčka. Ve figurativní malbě se zaměřil na člověka a jeho sociální postavení ve světě. Podnikl studijní cesty do Itálie, Drážďan, Bretaňe a Paříže. Kromě malby se věnoval i užité grafice. Vystavoval pouze sporadicky.

Pozn.: Rám poškozen.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:19:17

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 600 Kč