Lasák Oldřich - Žně

Olej na lepence, 60 x 70 cm. Vynikající kompozice s progresivním stylem expresní malby od ceněného moravského významného malíře. Galerijní dílo, mnohokráte vystavováno, rámováno v uměleckém masivním ornamentálně zdobeném autorském kvalitním rámu. Mimořádná sběratelská a investiční nabídka! V této vynikající kvalitě na trhu s uměním velmi vzácné a nedostupné. Vzadu autorský popis.

O autorovi: Oldřich Lasák
narozen 19. 12. 1884 v Běleckém mlýně u Zdětína na Moravě. Malíř a grafik v Moravské Ostravě, žák pražské akademie u prof. Roubalíka, Bukovace a H. Schwaigra (1905 - 1910). Po absolvování v roce 1910 se usadil na Valašsku a maloval interiéry a žánry ze života drobných lidí, zátiší i krajiny. Malíř, člen S.V.U.M. (Sdružení výtvarných umělců moravských) v Hodoníně, v r. 1905 – 1911 studoval na AVU v Praze u prof. Roubalíka, prof. V. BUKOVACE, dále v r. 1910 speciálka H. SCHWAIGERA spolu s kolegy – O. Lasák, Fr. Jelínek, Rudolf Kremlička, Antonín Procházka, J. Mašek, Oldřich Blažíček, Frantiček Řehořek, J. Tříska, F. X. Diblík. Vytvořil portrét Joži UPRKY, s kterým se přátelil, zajížděl rád na Moravské Slovácko a zachytil v několika dílech krásu původní venkovské architektury ve spojení s přírodou. Vlčnov je znám pořádanou Jízdou králů zachycenou na slavném obraze Jožou Uprkou. Byl portrétistou, figuralistou, věnoval se krajinomalbě a zátiším. Používal olej, akvarel, kresbu, litografii a lept. Důležité studijní cesty po Itálii. Mnoho výstav na Moravě a ve Vídni.

Lasák Oldřich
56568. Žně
Dražba ukončena:04.03.2021 20:03:10
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 300 Kč