Olej na plátně, 52x68 cm, signováno autorsky vpravo dole rámováno v unikátním galerijním dobovém uměleckém bohatě ornamentálně zdobeném rámu dle návrhu výtvarnice s patinovaným povrchem ladícím k obrazu! Vzadu na blindrámu přípis –„Vrby v Létě“ a dále „Velká – Horňácko“.
Unikátní galerijní práce vznikla při návštěvě umělce na Horňácku ve Velké nad Veličkou, kam zajížděla celá řada umělců a zde také uchváceni kouzelnou krajinou vytvářeli hodnotná díla. Toto galerijní dílo splňuje i ty nejnáročnější požadavky sběratele. Dynamičnost vytvářená sílou větru, ohýbající větve vrby záměrně podporuje pozornost diváka a vtahuje i po sto letech do prosluněné letní krajiny před blížící se bouří. Díla umělců propojená s autorským návrhem a dekorativním rámem jsou nejvíce vyhledávaná sběrateli pro raritnost výskytu a jejich mimořádnost!
Obraz původně pochází z vynikající folklorní umělecké sbírky se zaměřením na Horňácko! Rare!
O autorovi: Julius Lauterbach - Narodil se roku 1873 v Praze a zemřel 16.12. 1939 tamtéž. Působil jako malíř a grafik v Praze a ve Splitu, kde pracoval na portrétu mladého krále Petra pro zasedací síň První Zagreb, Štědionice a tvořil přímořské krajiny. Studoval u prof. Jankla v Praze, u malíře Friedricha ve Vídni a rok pobyl na akademii v Krakově.