Olej na malířské lepence, 48 x 39 cm, signováno autorsky vlevo dole s přípisem, dále vzadu další autorský popis, rámováno v umělecké paspartě pod sklem v galerijním vkusném rámu. Rozměr díla s rámem 82 x 69 cm.
Dílo motivováno životní cestou prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, s vyobrazením rodné chalupy, jež byla původně v moravském městě Hodonín a v pozadí je náznak Pražského hradu. Výjimečné dílo na trhu s uměním!
Rudolf Linhart – nar. 1895 v Chrudimi, malíř, krajinář, studie na UPŠ ve Vídni a Akademie výtvarných umění ve Vídni, studijní pobyt v Mnichově, Štýrském Hradci a Terstu. Jeho práce se nacházejí v muzeu v Chrudimi a v soukromých sbírkách v Severní Americe.