Olej na kartonu, 4342 cm. Nesignováno. Nerámováno.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1852 - 1903
Narodil se v Mikulovicích. Studoval v Praze AVU, ale pro nedostatek peněz musel předčasně skončit a vydělával si drobnými kresbami, ilustracemi a doučováním a jako asistent kreslení na gymnáziu. Společně s Jakubem Schikanedrem vyhrál soutěž na výzdobu královské lóže Národního divadla a za utržené peníze odjel studovat AVU do Mnichova. Studijní cestu podnikl do Itálie. Sám pedagogicky působil v Praze na UMPRUM. Ve své tvorbě se vedle církevních témat zaměřoval na historické výjevy a ilustrace světové poezie. Výrazným tématem jeho prací je noc s měsícem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 350 000 Kč.