Olej na kartonu, 26x25 cm. Signováno vpravo dole Herzl. Rám.
Pozn.: Rám poškozen, malba mírně poškozena.
o autorovi: 1877 - 1944
Narodil se v Líšně u Benešova. Studoval sochařskou a kamemickou školu v Hořicích a poté v Praze AVU u prof. Myslbeka. Podnikl studijní cesty do Rakuska, Německa a Itálie. Ve své tvorbě se věnoval sochařství, malbě a medailérství. Nejčastějšími náměty jeho maleb byla zvířata z jeho honitby v Srbsku u Karlštejna, a také flora okolí Karlštejnska. Věnoval se také knižní ilustraci.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 46 000 Kč.