Olej na plátně, 54 x 68 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v zakázkovém masivním bohatě umělecky ornamentálně vyřezávaném galerijním rámu dle návrhu umělkyně, šíře rámu 11 cm. Předkládané dílo bylo nákladně a odborně restaurováno, kdy se podařilo zachránit jen rám. Vzhledem k vysoké hodnotě tohoto mimořádného etnograficky zaměřeného díla se nepochybně podařilo zachránit velký kus folklorní historie.
Dílo vzniklo za pobytu autorky na Horňácku, kdy nejvíce pobývala ve Velké nad Veličkou a dále v sousední slovenské obci – na Myjavě. Zátiší s folklorními prvky se ve folklorní malbě objevují i u jiných umělců – (Koudelka, Frolka, Benka, K. Sup, Joža Uprka, atd.) Vždy však takové dílo se stává ozdobou každé folklorní sbírky a je velkým přínosem pro zachování kulturních hodnot nejen Horňácka. Galerijní stěžejní velmi kvalitní dílo nyní jako překvapení pro milovníky folklorní malby a prozíravé sběratele a investory, kteří již vědí, že do r. 2025 bude nabídka folklorních děl na trhu velice omezena a nastane neobyčejný cenový nárůst sbírkových fondů, neboť už nebude kde brát!
Významná folklorní nabídka z Horňácka! Dílo pochází z vysoce kvalitní sbírky folklorní tvorby se značným zaměřením na Horňácko! Mimořádná investiční nabídka!