Olej na plátně, 52 x 70 cm, signováno autorsky vpravo dole, dále vzadu další autorský přípis potvrzující originalitu díla, rámováno v galerijním autorském reprezentativním masivním rámu s nádhernou zlatavou patinací!
Obraz pochází ze 40. let 20. století, byl citlivě vyměněn poškozený blindrám a odborně bylo restaurátorsky provedeno vyčištění díla, kdy dnes se lze kochat nádhernou paletou barevného spektra dotvářejícího vynikajícím způsobem zachycené vlčí máky. Děl s tématikou vlčích máků je poměrně hodně, ale s mistrovským galerijním provedením, jako je předkládané dílo, je na trhu s uměním jen minimum.
Dílo bylo několikráte v zahraničí vystavováno a původně pochází z vysoce kvalitní umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná nabídka jedinečného uměleckého skvostu! Rare!
O autorovi: František Malý – malíř, spisovatel a literát, narozen v r. 1900 v Rosicích nad Labem,
od r. 1945 žil v Karlových Varech a byl osobností patřící k městu.
Zemřel 18. července 1980 v Karlových Varech. Vlastním jménem byl Hájek - Hvězdínský, v pozdější době se podepisoval jako Franta Malý. V roce 1947 stál F. Malý u zrodu Karlovarské besedy – spolku umělců a přátel umění. Několik let byl jejím předsedou.
o autorovi: 1890 – 1980