Olej na plátně, 52x70 cm. Signováno vpravo dole Chodounská Marie. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1871-1922
Narodila se v Bílých Poličanech. Studovala u malíře Liebschera a krajinomalbu u prof. Engelmüllera. Malovala nejraději krajiny z Alp, Beskyd, Šumavy a také pražské motivy.