Václav Mašek

1772. Dívka mezi lidmi

popis: Litografie, 17x12 cm, signováno vpravo dole Mašek, rám, zaskleno.

1893, Buštěhrad - 1973, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1910-1913), poté student AVU (1913-1914). Výrazný vliv na jeho tvorbu měl kubismus. Mistrně ovládal rytinu, litografii i dřevoryt. Studijně pobýval v Paříži.
Zúčastnil se mnoha zahraničních výstav (Paříž, Lyon, Chicago...).

dražba ukončena: 28.01.2015 19:20:00

vyvolávací cena: 200 Kč

vydraženo za: 700 Kč