Olej na plátně lepené na malířské lepence. 57 x 97 cm, signováno vpravo dole, rámováno ve vkusném ornamentálně zdobeném rámu.
Panoramatický pohled ze 30. let 20. století zachycuje architektonickou členitost moravského města v jeho tehdejší podobě, autor se těmito tématy zabýval ojediněle. Toto dílo bylo namalováno jako dar pro tehdejšího starostu Uherského Hradiště, přítele malíře.
Ve tvorbě tohoto malíře, původem ze Strážnice na Moravě se objevují nejvíce zátiší, scenérie krajiny s vinohrady v okolí kopce Žerotín a výjevy z rodného města. Předkládané dílo svojí raritností ve tvorbě umělce potvrzuje, že dokázal vytvořit i nadčasová architektonicky zajímavá díla s dokumentační hodnotou.
Dílo pochází ze skvělé sbírky malířů Moravského Slovácka se silným zaměřením na Horňácko.
Bohumil Mega - *1919 - 1985, Strážnice u Hodonína, malíř zátiší a krajiny v okolí Strážnice. Jako malíř Strážnice a jeho okolí maloval především v plenéru – břehy řeky Moravy, strážnické louky, město Strážnici, strážnické vinohrady, věnec Bílých Karpat od Mlýnků až po Javořinu a zpět přes Horňácko, Blatnici, Veselí nad Moravou a Vnorovy zase do rodné Strážnice. V Uherském Hradišti namaloval rovněž několik děl. Z jeho tvorby lze specifikovat zejména zátiší – květinová, zeleninová, ovocná, lovecká a rybářská. Účastnil se velkého množství výstav, kdy podnik Dílo – podnik Českého fondu výtvarných umělců přijal jeho práce z hlediska umělecké kvality jako vhodné pro prodej v tehdejším státním podniku Dílo po celé republice.