Olej na plátně 57 x 72 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno ve francouzském galerijním masivním uměleckém bohatě ornamentálně ručně vyřezávaném reprezentativním rámu se zlatým patinováním. Vzadu původní autorský štítek z výstavy v Paříži – ručně psaný autorkou.
Obraz mnohokráte vystavován. Nádherná feministická práce poučené vysoce kvalitní malířky, jejíž díla jsou zastoupena nejen ve Francii, Rakousku, Německu, ale i v USA.
Velmi cenné dílo, které se v této kvalitě na trhu s uměním již neobjevuje. Obdobná díla v takové kvalitě se pohybují okolo 3.500 až 4.500 €, pokud se však na trhu s uměním objeví!
Ludmila Melková-Ondrušová v matrice ještě Marie (22. dubna 1897 Opava – 1955) byla slezská malířka. Ludmila se narodila v rodině učitele Vinzenze Ondruše (1868) z Kylešovic a Veroniky Ondrušové-Moslerové (1870) z Opavy, svatbu měli 1894. Měla bratra Bořivoje Ondruše (1895). Provdala se za akademického malíře Jaroslava Melku (1895), měli spolu dceru Danušu. Studovala Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, potom Akademii výtvarných umění u profesora Vratislava Nechleby. S manželem podnikla studijní cesty do Francie, Itálie, Španělska, Korsiky, Dalmácie, Srbska, Makedonie. Byla malířka figurální a krajinářka, malířka portrétů, kompozic, žánrových obrazů, že života prostých lidí, slavností, cirkusů, přístavů a práce. Malovala oleje, akvarely, kolorované úhlové kresby. Bydlela v Praze I, na adrese Pařížská 6.
o autorovi: 1897 - ?
Malířka. Studovala na UMPRUM a na AVU v Praze u V. Nechleby. Malovala portréty, figurální kompozice a krajiny. Pravidelně vystavovala se svým manželem, malířem J. Melkou. Její práce jsou zastoupeny v Galerii hl. m. Prahy a ve Slezském zemském muzeu v Opavě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.