Olej na plátně, 97x45 cm. Signováno vpravo dole Holý. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1926-1998
Vlastním jménem Miloslav Holý. Pseudonym Miloš si zvolil, aby se odlišil od malíře stejného jména Miloslava Holého (1897-1974). Narodil se v Neurazech na jižním Plzeňsku. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Fily a Ulmana. Tvořil většinou realistické portréty ze života, ale i přírodu, často ve svých jeho námětech jsou ženy, ale okrajově též tvořil díla s ohlasem kubismu.