Miroslav Kudzia - Svadba

Olej na sololitu, 78x50 cm. Signováno vlevo dole M. Kudzia 09. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1962
Narodil se 7. ledna 1962 ve Vranově nad Topľou. Jeho díla jsou ve sbírkách v 15 zemích světa. Několik z nich vlastnil také bývalý československý prezident Václav Havel. Na Slovensku začal vystavovat v 90. letech 20. stol. Svou tvorbu dosud prezentoval na 16 samostatných výstavách doma i v zahraničí, naposledy ve Francii a USA. V 90. letech zanechává tvorbu striktního realizmu a nastupuje cestu krajinářských motivů. Konec minulého století je poznačený uvolněnějším koloritem malířského rukopisu. Projevuje spontánnost a sebevyjádření v tvorbě, využívajíc postupy moderního umění. Objevuje se expresivní a dynamické střídání barevných ploch v kombinaci s gestickým efektem. Jeho poslední tvorba se úplně vymaňuje z klasických malířských postupů, snaží se o vyjádření vnitřních pocitů, metaforické myšlenky a úvahy jsou přenášené do děl (Vyznanie; Kompozícia I.,II.; Nočné imprésie…). Inspiraci pro svou práci čerpal v New Yorku i v Paříži.

Nejvyšší dosažená cena za dílo v aukci tohoto autora: 1600 €

48387. Svadba
Dražba ukončena:26.08.2020 19:22:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč