Mitáček František - Za vnukem

Olej na plátně, 62 x 80 cm, rámováno v reprezentativním honosném autorském masivním ručně ornamentálně vyřezávaném rámu.
Malíř původně z obce Hluk na Moravském Slovácku, známé obce s pořádanou Jízdou králů, zachytil ve své plodné folklorní tvorbě obyvatele z obce Hluk, stejně jako další malíř z Hluku - Dan Černý. V potemnělé scenérii tohoto uměleckého díla se projevuje mistrovství umělce, neboť jednotlivé postavy přímo "vystupují" z obrazu. Pro tuto obtížnost se spousta malířů takovým námětům ve své tvorbě vyhýbá. Díla tohoto folklorního umělce se již na trhu s uměním nevyskytují! Mimořádná nabídka!

Mitáček František (1919-) – malíř, narozen v Hluku u Uherského Hradiště, studoval ve speciální škole profesora F. Petra pro restaurování obrazů na Škole umění ve Zlíně a u profesora E. Filly na VŠUP v Praze, zúčastňoval se kolektivních výstav SVU Mánes.

Mitáček František
56573. Za vnukem
Dražba ukončena:04.03.2021 20:15:43
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 900 Kč