Tempera na malířské lepence, 23 x 18 cm, signováno vlevo dole monogramem M, rámováno v umělecké paspartě pod sklem do vkusného vídeňského rámu. Celkový rozměr i s rámem 44 x 38 cm, vzadu upřesňující přípis z roku 1909 v německém jazyce.
Velmi kvalitní práce z počátku 20. století s výrazným rukopisem Vídeňské umělecké školy. Dílo původně pochází z výborné umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.