Monogramováno RUD - Kosec z Moravského Slovácka

Kombinovaná technika na kartonu, 17 x 14 cm, s rámem 44 x 35 cm. Signováno monogramem RUD, datováno vpravo dole 1929. Rámováno v paspartě pod sklem v galerijním masivním bohatě vyřezávaném ornamentálně zdobeném uměleckém rámu, dle návrhu umělce. Precizní výtvarné provedení, velmi čisté detailní zachycení okamžiku odpočinku kosce s typickým provedením držadla kosy včetně perfektně provedeného výrazu unaveného sedláka, kdy do malého formátu umělec navíc nejen brilantně propracoval celou postavu, ale dokázal i vytvořit v pravé části dlouhou zužující se cestu k domovu ……. Obraz původně pochází z vynikající sbírky malíře Moravského Slovácka. Na trhu s uměním se takto kvalitní práce s detailním vypracováním již téměř neobjevují, navíc rámované v uměleckých galerijních rámech.

Monogramováno RUD
56610. Kosec z Moravského Slovácka
Dražba ukončena:04.03.2021 20:44:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč