2x mapy, 53x46 cm a 50x42 cm. Volné listy.
1. Mapa Velké Británie a Irska včetně Shetlandských ostrovů. Plošně kolorováno, kartuše v levém horním rohu, vydáno u Homann dědicové, Datováno a místně určeno - Norimberk 1749.
2. 2 plány (na jednom listě) obležení a útoku na Prahu rakouskou císařskou armádou v době války o rakouské dědictví v červnu roku 1742. Německý a francouzský text tisku. Vydáno u Homann dědicové, Norimberk 1743. Tisk na ručním papíře.
Pozn.: Papíry mírně poškozeny.