Olej na malířské lepence, okolo r. 1930, 58x50 cm, nesignováno, rámováno v autorském původním masivním profilovaném rámu s bělozlatým patinovaným povrchem.
Dílo ruského autora bylo původně součástí sbírky českého diplomata pocházejícího z Karlových Varů. Umělec toto dílo namaloval přímo v Karlových Varech při návštěvě lázní a věnoval ho diplomatovi do jeho sbírky.
Bohužel potomci nenalezli žádnou dokumentaci, o jakého ruského umělce se jednalo.
Nicméně i dnes téměř po sto letech je tematicky dílo velmi zajímavé nejen pro ruskou komunitu v Karlových Varech, ale i pro sběratele kvalitních děl ruských umělců. Kvalita malby je zřejmá i při prvním prozkoumání. Tematicky se málo objevující díla od kvalitních ruských umělců, navíc s tak silným vztahem k pravoslavnému chrámu v Karlových Varech. Mimořádná nabídka!!!
Pravoslavný chrám svatých apoštolů Petra a Pavla je chrám Ruské pravoslavné církve v Karlových Varech. Současný chrám byl postaven na místě starší ortodoxní kaple. Chrám byl 9. června 1897 zasvěcen svatým apoštolům Petru a Pavlovi. Je to nejstarší a nejvýznamnější pravoslavný chrám v zemi. Dnešní pravoslavný chrám sv. Petra a Pavla je pětikupolová stavba z roku 1898. Byl postaven podle vzoru byzantsko-staroruského chrámu v Ostankinu, rodového sídla hrabat Šeremetěvů u Moskvy za přispění ruské šlechty.