Olej na malířské paletě, 23 x 16 cm, nesignováno.
Zimní scenérie jednoznačně provedená stylem maďarské umělecké školy, kdy nanášené vrstvy barevného spektra jsou laděny do zádumčivé atmosféry maďarského venkova s nezbytnými prvky červánků na obloze, zlaté orámování tohoto „subtilního díla jen dotváří příjemný zážitek tryskající z malířovy duše“.
Obraz pochází z velmi kvalitní maďarské sbírky. Jednoznačně dílo maďarské malířské školy, velký vliv László Mednyánszkyho a dalších významných maďarských krajinářů. Po určení autorství nepochybně značně stoupne hodnota tohoto mimořádně kvalitního uměleckého díla.