17. století - Před chrámem božím

Ručně kolorovaná mezzotinta, 22 x 33 cm, s přípisem dole v latině a němčině, nesignováno. Konec 17. století, výborný stav listu. Zobrazení do všech podrobností prozrazují dílo skutečného mistra. Obdobných listů se vždy tisklo jen pár kusů, většinou pouze pro potřeby církve nebo vysoké šlechty a pro potřeby královského dvora.
Rámováno v umělecké paspartě za použití zlacené vsuvky s rámem s jemným ornamentálním plastickým dekorem. Rozměr i s rámem 38 x 48 cm.
Dílo pochází ze specializované umělecké sbírky zaměřené na vynikající grafické práce od 15. do 18. století.
V této kvalitě se podobné mezzotinty, ručně kolorované objevují na trhu s uměním jen ojediněle! Krásný list, nepoškozený, syté barvy díky uchování v depozitu v temnu po dobu uložení v zámeckých šlechtických sbírkách.

17. století
56678. Před chrámem božím
Dražba ukončena:04.03.2021 21:56:26
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč