Olej na plátně, 70 x 55 cm, signováno autorsky, datováno1912, rámováno ve vkusné umělecké liště zvýrazňující figurální propozici díla.
Bravurně malířsky zvládnutá podobizna hospodské z Hrubé Vrbky (Horňácko) představující další sbírkový kus zapadající do koloritu horňácké malby s využitím potenciálu nejen krojové pestrosti, ale i krajinomalby a podobizen významných původních obyvatel obce.
Velmi kvalitní galerijní provedení od ceněného malíře, člena S.V.U.M Hodonín.
O autorovi: Lasák Oldrich - narozen 19. 12. 1884 v Běleckém mlýně u Zdětína na Moravě. Malíř a grafik v Moravské Ostravě, žák pražské akademie u prof. Roubalíka, Bukovace a H. Schwaigra (1905 - 1910). Po absolvování v roce 1910 se usadil na Valašsku a maloval interiéry a žánry ze života drobných lidí, zátiší i krajiny. Malíř, člen S.V.U.M (Sdružení výtvarných umělců moravských) v Hodoníně, v r. 1905 – 1911 studoval na AVU v Praze u prof. Roubalíka, prof. V. BUKOVACE, dále v r. 1910 speciálka H. SCHWAIGERA spolu s kolegy – O. Lasák, Fr. Jelínek, Rudolf Kremlička, Antonín Procházka, J. Mašek, Oldřich Blažíček, Frantiček Řehořek, J. Tříska, F. X. Diblík. Vytvořil portrét Joži UPRKY, s kterým se přátelil, zajížděl rád na Moravské Slovácko a zachytil v několika dílech krásu původní venkovské architektury ve spojení s přírodou. Vlčnov je znám pořádanou Jízdou králů zachycenou na slavném obraze Jožou Uprkou. Byl portrétistou, figuralistou, věnoval se krajinomalbě a zátiším. Používal olej, akvarel, kresbu, litografii a lept. Důležité studijní cesty po Itálii. Mnoho výstav na Moravě a ve Vídni.