Otakar Schindler - Souš a moře

Olej na plátně. 52x73 cm. Monogramováno vpravo dole SCHI 57. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1923 – 1998
Malíř, sochař, scénograf. Studoval na VŠUP v Praze monumentální malbu u E. Filly. Pracoval jako scénograf a šéf výpravy v Divadle P. Bezruče v Ostravě, dále ve Státním divadle v Ostravě a v Realistickém divadle v Praze, v Divadle Na zábradlí a ve Vinohradském divadle. Vedle scénografie se zabýval malbou, realizoval také řadu keramických mozaik a sgrafit. Jako výtvarník pracoval i pro televizi a film v SRN. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Divadelního ústavu v Praze, GVU v Ostravě, KG ve Zlíně a jinde.

38768. Souš a moře
Dražba ukončena:11.12.2019 22:46:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč