Otakar Španiel

52112. Pamětní plaketa TGM

popis: Bronz, průměr 6 cm. Značeno Španiel.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1881 - 1955
Narozen v Jaroměři. Studoval na odborné škole rytecké v Jablonci nad Nisou, medailérství u prof. Tautenhayna na akademii ve Vídni a u prof. Myslbeka na AVU v Praze. V Paříži 8 let studoval u výtvarníka A. Charpentiera. Ve své tvorbě se zaměřoval zejména na figurální a portrétní sochařství, funebrální a pomníkovou tvorbu, od 1903 na medailérství a tvorbu plaket a mincí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 16 000 Kč

dražba ukončena: 22.10.2020 20:39:00

vyvolávací cena: 500 Kč

nebylo vydraženo