Otakar Štáfl - Slavík a růže

Zinkografie kolorovaná akvarelem, 9x8 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

48726. Slavík a růže
Dražba ukončena:27.08.2020 21:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo