Akvarel na kartonu, 28 x 34 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno pod sklem v původním uměleckém bohatě kaskádovitém rámu se stříbrným patinovaným povrchem.
Předkládané vysoce kvalitní umělecké dílo z 1. třetiny 20. století zobrazuje dobovou architekturu v centru Prahy včetně ruchu na náměstí s trhovci a jejich zákazníky. Celková kompozice díla je špičkově zobrazena, díla této kvality ve složité akvarelové technice se již na trhu s uměním neobjevují. Dílo původně pochází ze skvělé umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni.