Paroubek Jan

56543. Panorama Domažlic

popis: Akvarel na kartonu, signováno autorsky vpravo dole, 28 x 33 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem, rám s povrchem prodřeného efektu na zlaceném povrchu, rozměry s rámem 47 x 52 cm. Nádherně zvládnuté panorama Domažlic s bravurním zachycením architektonických detailů centra města, centra Chodska s použitím virtuózně zvládnuté perspektivy propojené s barevnou dynamičností stromořadí, zakončené lehkým barevným tónem kopcovité krajiny za městem.
Akvarelová technika malby je nesmírně náročná, neboť chybu nelze přemalovat, jako je tomu u olejomalby. Proto jsou akvarelové malby na Západě vysoce ceněny, oproti tomu v České republice jsou k mání stále za nízké ceny, nicméně i tato skutečnost se rychle začíná měnit, díky prozíravosti sběratelů a investorů.
Nabízené galerijní dílo svým špičkovým provedením akvarelové malby může zítra být zařazeno do největších uměleckých sbírek. VELKÁ SBĚRATELSKÁ PŘÍLEŽITOST! Vynikající investice do výjimečného díla!

O autorovi: Jan Paroubek (17.5.1877 Bezděkov - 28.8.1962 Domažlice)
Známý malíř, ilustrátor, grafik a učitel. Vystudoval domažlické gymnázium a učitelský ústav. Učil se u K. Wellnera. Působil v Domažlicích, ve Kdyni a Úbočí a jeho tvorba je převážně věnována Chodsku.

zbývá: 6 dnů, 3 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:37:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 600 Kč

600 Kč 17.02.2021 15:55:42 5753
500 Kč 11.02.2021 10:15:26 2533