Dřevořez na ručním papíře, chráněný slepotiskovým razítkem, s nápisem v desce LE SOURIRE, rozměr 10 x 15 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem ve vkusném galerijním rámu. Gauguinovy grafiky jsou předmětem značného zájmu sběratelů po celém světě z důvodu velmi vysokých cen jeho olejomaleb.
Předložená vynikající grafická práce, výjimečně signovaná v desce je raritní nabídkou pro milovníky tohoto vynikajícího malíře, jehož díla jsou rozmístěná v těch nejvýznamnějších světových galeriích.
O autorovi: Eugène Henri Paul Gauguin (7. června 1848 Paříž – 8. května 1903 Atuona, Markézy):
byl francouzský malíř, vůdčí osobnost postimpresionismu. Po příjezdu na ostrov se usadil v městě Papeete, správním centru Tahiti, ale to brzy vyměnil za vesnici Mataica. Našel si domorodou ženu Teha'amanu jako milenku a modelku pro své obrazy. Když mu došly vydělané peníze, vrátil se do Paříže, kde uspořádal prodejní výstavu svých děl, která však nebyla tak úspěšná jako dražba před odjezdem. Roku 1897 se pokusil o sebevraždu, ale byl zachráněn. Podnikl novou cestu do Tichomoří, tentokrát měl, se zastávkou na Tahiti, namířeno na Markézy, kde se usadil na malém ostrově Hiva-Oa. Galerista Vollard se uvolil mu posílat pravidelnou apanáž ve výši, která na Markézách znamenala slušný příjem.