Pravoslav Rada - Porcelánová kočka

Porcelán, výška 14 cm. Značeno na základně.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1923 – 2011
Sochař, keramik, pedagog. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na VŠUP v Praze u profesorů Laudy, Stefana a Eckerta. Na stipendium dánské vlády studoval na UPŠ v Kodani. Dva roky učil na Southern Connecticut State College v New Haven (USA). Vytvářel majoliky s barevnými glazurami, někdy i s tištěnými dekory. Charakteristické pro něj jsou dekorativní plastiky nebo figurální skupiny s filosoficky laděným humorným obsahem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

Pravoslav Rada
49999. Porcelánová kočka
Dražba ukončena:07.10.2020 22:52:30
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč