Procházka Jindřich - Valdštejnské náměstí v Jičíně č.I

Olej na plátně, signováno autorsky vpravo dole, 40 x 50 cm, rámováno v autorském uměleckém vídeňském rámu.
Malíř jako jeden z mála zachytil na několika svých dílech Valdštejnské náměstí v Jičíně s pozoruhodnou architektonickou přesností, jeho díla vytvářejí hodnotnou výzdobu mnoha kvalitních hotelů v Jičíně a okolí. Sběratelsky velmi žádaná díla zejména pro patrioty Jičína a Českého ráje. Pozdější autorská signatura. Obraz původně pochází ze sbírky malíře Jindřicha Procházky. Vynikající stav díla a rámu, jednoznačně galerijní úrovně ve značné finanční a sběratelské hodnotě!

O autorovi: Jindřich Procházka - Narodil se 6. 11. 1897 v Novém Městě nad Metují a zemřel roku 1969. Vyrůstal v Jičíně, kde vystudoval gymnázium. Malbě se věnoval od mladých let. Nejprve se soukromě školil u malíře Ludvíka Vacátka, roku 1908 byl přijat na AVU v Praze do krajinářské speciálky Rudolfa z Ottenfeldu. Od počátku 20. let 20. století se jeho tvorba vázala k Jičínu a okolí. Velmi si oblíbil techniku akvarelu, kterou během 20. a 30. let dovedl k charakteristickému rukopisu. Během této doby se z něj stal velmi oblíbený jičínský autor, jehož žánrově laděné záběry z jičínských ulic plných života visely takřka ve všech jičínských domácnostech. Ve 30. letech dokonce získal od rady města zakázku na vytvoření panoramatu Jičína. Roku 1938 se Procházka s rodinou přestěhoval do Prahy. Během války vznikla celá řada jeho pragensií. Roku 1957 získal větší zakázku na výmalbu panoramatu Prachovských skal v hotelu Skalní město. V pozdních letech se mimo akvarelu a olejomalby věnoval i grafice (cyklus litografií s výhledy na Prachovské skály, exlibris).

Procházka Jindřich
56702. Valdštejnské náměstí v Jičíně č.I
Dražba ukončena:04.03.2021 22:16:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč