Olej na malířské lepence, 38 x 50 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v dobovém širokém profilovaném rámu s patinovaným nazlátlým povrchem.
Zimní scenérie žáka Kalvodovy školy s bravurním malířským nasazením zachovávající hlavní principy Kalvodovy malířské školy. Překrásná scenérie vzniklá na kopcovitém terénu nad obcí Velká nad Veličkou při pohledu směrem na Slovensko je částí tvorby vzniklé při malířově pobytu v centru Horňácka ve Velkej nad Veličkou známé mezi folkloristy každoročně pořádanými Horňáckými slavnostmi.
Dílo původně pochází z vysoce kvalitní umělecké folklorní sbírky se silným zaměřením na Horňácko. Mimořádná nabídka!
O autorovi: Karel Schadt - Narodil se 20. 11. 1888 v Příbrami a zemřel 1955. Malíř krajinář.
Byl žákem Al. Kalvody. Vystavoval v Praze i ve Vídni. Do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav svých obrazů. Studijní cesty pořádal po Jugoslávii, Německu, byl v Paříži a procestoval Itálii. Později nejraději pracoval v Tatrách, kde vznikla většina jeho obrazů. Vystavoval v Praze, Pardubicích, Příbrami, Třeboni, Písku, Plzni, ale i v Košicích, Užhorodě a Trenčíně.