Hanuš Schwaiger - Zasněžená krajina

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kolorovaná kresba, 5x20 cm, signováno vpravo dole Schwaiger 84, rám, pasparta, zaskleno.

1854, Jindřichův Hradec - 1912, Praha
Po studiích v Česku vyrazil do Vídně studovat obchodní akademii. Po dvou letech studií vstoupil na malířskou akademii taméž.
Zde se učil u prof. M. Trenkwalda. Později přešel do soukromého učení k Hansi Makartovi, ale ani jeden z těchto umělců nezanechal v jeho tvorbě žádnou stopu. Začal se věnovat tvorbě pohádkových motivů a bizarních postaviček. Jeho oblíbeným námětem bývají vodníci. Ve svých dalších dílech se zaměřil na ztvárnění běžných řemeslníků z Prahy a okolí (kolovrátkáři, preclíkáři, harfeníci,...). Po půlroční studijní cestě do Holandska maluje několik obrazů z tohoto prostředí (přístavy, rybářské trhy). Poté přesídlil na Valašsko, kde mohl v klidném prostředí pracovat na svých dílech. Vytvořil i mnoho fresek; jednu z nich i na zámku v Průhonicích, kde roku 1892 pobýval. Po několika dalších cestách do Nizozemí tvoří opět obrazy s motivy místního prostředí. Do svého širokého záběru tvorby zapojil i podobizny a studie architektonických a sochařských památek. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

vydraženo
3788. Zasněžená krajina
Dražba ukončena:28.01.2016 20:08:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 600 Kč 16.01.2016 14:37:43 1286
1 500 Kč limit (16.01.2016 14:37:22) 238
1 400 Kč 16.01.2016 14:37:23 1286
1 300 Kč 11.01.2016 18:47:48 238
1 200 Kč 09.01.2016 12:11:42 1286
1 100 Kč 08.01.2016 16:40:46 545
1 000 Kč 07.01.2016 18:37:57 238
900 Kč 07.01.2016 9:25:14 1286
800 Kč 06.01.2016 20:17:50 545
700 Kč 05.01.2016 13:21:41 1286
600 Kč 03.01.2016 15:07:14 67
500 Kč 27.12.2015 23:36:10 238