Sedláček - Hauptmann Jaromír

56548. Koroptve

popis: Olej na malířské lepence, 48 x 68 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v autorském širokém masivním rámu zdobeném okrajovou profilovanou lištou.
Tématikou zvířat se nejvíce mimo autora zabýval jen omezený okruh malířů. Židlický, Číla, Lolek, Šovanka, Popelka. Rukopis předkládaného díla původně umístěného ve sbírkovém fondu českých krajanů ve Vídni je vysoce kvalitní v galerijním provedení s použitím rozmanitého nasazení malířské palety zkušeného umělce.
Perspektiva obrazů splňuje i ty nejnáročnější kritéria. Rám dobově drobně poškozen, obraz vyčištěn ve vynikajícím stavu!
Nádherná práce české krajinomalby se zaměřením na zakomponování ptactva do plenéru letní prosluněné krajiny, s vysokým stupněm zakomponované perspektivy umocněné panoramatem ve třetím plánu díla. Ojedinělé na trhu s uměním, sbírkové dílo mimořádně kvalitní!

Jaromír Sedláček – Hauptmann, narozen 22. 9. 1899 v Praze. Malíř, grafik.
Studoval vysoké školení technické v Praze, akademii výtvarných umění v Mnichově u profesora Habermanna, akademii výtvarných umění v Düsseldorfu. Byl žákem malíře Josefa Ullmanna. Účastnil se čtyř výstav Vinohradských výtvarníků. V galerii Lutétia v Paříži vydal cyklus leptů. Pracoval v oboru knižní grafiky a plakátů. Jako ilustrační kreslíř přispíval do různých pražských novin a pracoval pro pražská nakladatelství.

zbývá: 6 dnů, 3 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:42:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč