Severovýchodní Zakavkazsko, 2. třetina 20. stol. - Kavkazský koberec Kuba-Alpan

161x102 cm. Kompozici středového pole tvoří 3 kosočtverečné hlavní medailony umístěné v ose doprovázené motivem alpan - geometricky stylizovaný rostlinný motiv připomínající kraba. V 5-ti dílné borduře zdobí střední pás motiv dubových listů a vinných sklenic, vedlejší pásy stylizované květy a kuželkový prvek zvaný medachyl.
Barevná skladba: Zákla dpole tvoří sytě červená, medailonů tmavě a světle modrá, drobných medailonů bílá. V pásech bordury jsou základem bledě modrá, okrová a černá.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Severovýchodní Zakavkazsko, 2. třetina 20. stol.
27772. Kavkazský koberec Kuba-Alpan
Dražba ukončena:13.02.2019 19:30:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 100 Kč