signatura nečitelná - Z Paříže

Akvarel na kartonu, 28 x18 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v umělecké paspartě pod sklem, rám spolu za zlacenou vsuvkou ve zlatém provedení s jemným černým dekorem.
Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.
Dílo z konce 19. století, francouzská mistrovská práce, nutno určit autorství (podepsáno nečitelně), ovšem zcela bezchybné provedení složitou technikou akvarelu garantuje investorovi dobré uložení financí. Dílo původně pochází ze skvělé sbírky českých krajanů ve Vídni.

signatura nečitelná
56671. Z Paříže
Dražba ukončena:04.03.2021 21:51:57
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 000 Kč