signováno nečitelně

56551. Kytice šeříků z Montmartre v Paříži

popis: Excelentní pastel na malířské lepence, 48 x 60 cm, rozměry s rámem 78 x 88 cm. Signováno nečitelně vlevo dole, rámováno v umělecké paspartě pod sklem ve francouzském galerijním rámu s ornamentálním vkusným dekorem.
Předkládané dílo vzniklo v Paříži ve 30. letech 20. století, ovlivněné uměleckou čtvrtí Monmartru, kde umělec působil a tvořil. Brilance pastelové techniky při správném propojení barevné škály s použitím přechodu jemně modré s bíložlutým nasazením až po několik odstínů fialové je autorem záměrně obklopeno září slunce prodírající se přes okna atelieru a tříštící se o kytici. Světelný tok osciluje s barevným koloritem kytice a žlutou barvou stěn atelieru. Vzniklá celková kompozice doslova uchvacuje milovníka vysoce kvalitní umělecké práce a technika pastelu je velmi obtížná pro značné nasazení odstínovaných barev, jež v konečném efektu vytvoří hru světla a stínu, ale naprosto nenásilnou formou, zakončenou odrazem na povrchu nádoby!
Dílo původně pochází s vynikající sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Excelentní mimořádná virtuózní galerijní překrásná umělecká práce. Rare!

Montmartre (v překladu: Hora mučedníků) je kopec v Paříži a historická čtvrť, která se na něm rozkládá. Na přelomu 19. a 20. století se Montmartre stal oblíbeným místem umělců, jako byli Camille Pissarro, Henri de Toulouse-Lautrec, Théophile Alexandre Steinlen, Vincent van Gogh, Amedeo Modigliani nebo Pablo Picasso. Později umělci přesídlili do čtvrti Montparnasse na levém břehu.

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:45:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 600 Kč

600 Kč 21.02.2021 11:21:09 2994
500 Kč 12.02.2021 19:56:09 2467